Zło w zarodku

O czym będzie opowiadać „Zło w zarodku”?

Zbliżająca się premiera książki autorstwa Jessici Ann Redmerski, pod tytułem „Zło w zarodku„, ustalona jest na dzień 26 czerwca 2019 roku. Jest ot 4 część serii „W towarzystwie zabójców”. Opowiada o losach Zakonu Victora Fausta, który z każdą chwilą rośnie w siłę. Jednak wszystko zmienia się, gdy sześciu z agentów zostaje podstępem zaatakowanych przez nieznajomego wroga. Najbliższe osoby dla członków grupy zostają porwane, a jedynym sposobem na odzyskanie ich z rąk nieprzyjaciela jest wyznanie najbardziej tajemniczego, mrocznego oraz głęboko skrywanego sekretu przez każdą z osób. Wszystko to muszą powiedzieć kobiecie, która ma na imię Nora. Pomimo swojej wielkiej urody jest to osoba niesamowicie niebezpieczna i wie znacznie więcej o bohaterach niż oni sami. Kobieta jest dość tajemnicza, ponieważ nikt nie ma pojęcia kim dokładnie jest i skąd się wzięła. Szybko jednak okazuje się, że ukrywa przed wszystkimi więcej niż na pierwszy rzut oka się im wydawało. Gra Nory polega na celowym nastawianiu członków zakonu przeciwko sobie, zmuszając ich do wyznania nawzajem swoich najbardziej skrywanych tajemnic. Przed końcem całej jej zabawy agenci dowiedzą się kim jest mroczna postać kobiety i dlaczego to właśnie oni zostali do tego wybrani. Nie jest pewne jednak jak potoczą się losy Zakonu Victora, czy dalej będzie istniał czy może jednak się rozpadnie i nigdy już o nim nie usłyszymy? Każda kolejna strona dodaje ziarnka niepewności co do dalszych losów bohaterów. Podczas gry stworzonej przez Norę dowiemy się czyj sekret był najmroczniejszy i kto skrywał w głębi duszy najwięcej. Książka ma wielkie szanse, aby zrobiło się o niej głośno, a to ze względu na to jak jest napisana. Bardzo tajemniczy oraz zaskakujący klimat powieści sprawi, że nie zabraknie w niej emocji towarzyszących od pierwszej do ostatniej strony. Autorka znana jest z tego, że nie zawodzi swoich fanów i pisze fantastyczne książki nie pozostawiając cienie wątpliwości, że jest jedną z najlepszych pisarek. Czytając, jej serię coraz szerzej otwiera się oczy ze zdziwienia, szoku i niedowierzania. Bardzo pomysłowa a zarazem dopracowana fabuła wbije w fotel wszystkich czytelników. Jest to zdecydowanie najbardziej tajemnicza z dotychczas wydanych części serii.

Kim jest autorka „Zła w zarodku”?

Jessica Ann Redmerski jest amerykańską pisarką, autorką bestsellerów i laureatką nagrody New York Times. Karierę rozpoczęła w 2012 roku. Do jej największych dzieł należą między innymi:

– „Zabić Sarai”

– „Drugie życie Izabel”

– „Łabędź i szakal”

– „Behind the Hands That Kill”

– „Kindred”

Sztywniak (Mary Roach), zapowiedź

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jaki jest los Twoich zwłok po śmierci? Rzadko pojawia się pewnie taka myśl, prędzej zastanawiamy się nad wędrówką duszy lub transcendentnością. Fizyczność ciała nie zaprząta nam wiele uwagi, ponieważ w naszej kulturze jego świadomość wciąż jest mała, choć na przestrzeni czasu ulega zmianie. Trzeba jednak stanowczo przyznać, że to jak dalej potoczy się historia pośmiertna ciała, zależy przede wszystkim od tego, co zdecydujemy jeszcze na etapie życia. Zatem, myślenia o tym nie unikniemy. Najbardziej powszechnym rozwiązaniem jest oczywiście pochowanie na cmentarzu, po czym dalszy los jest raczej powszechnie znany. Ludzkie komórki, tkanki i narządy stają się po prostu naturalną pożywką dla organizmów żyjących w ziemi. Zanim jednak, o ile w ogóle dojdzie do tego etapu, ciało czeka długa droga, jaką musi pokonać. Inną jednak wersją pochówku, a właściwie formy zakopania zwłok, jest oczywiście kremacja, która polega na spaleniu. Oba te procesy poprzedzone są pewnymi czynnościami, o których nie myślimy na co dzień. Są jednak równie interesujące, jak pozostałe rzeczy związane z człowiekiem. Ten temat wzięła na warsztat Mary Roach w swojej książce o znamiennym tytule „Sztywniak”.

https://youtu.be/34i7HM0Cfs4

Niepopularna historia

Książka traktuje o ludzkim ciele po jego śmierci. Opowiedziane historie bywają czasami dziwne, czasem przyprawiają o dreszcze lub ogromne zdziwienie, natomiast wciąż budzą ogromne zainteresowanie i ze względu na brak powszechnej dostępności, fascynują. Autorka opisała to, co dzieje się z ludzkim ciałem po śmierci. Choć temat jest dość trudny, to w tej opowieści nie brakuje poczucia humoru, a nawet żartów. Nie ma tutaj jednak mowy o profanacji, wszystko odbywa się z zachowaniem dobrego smaku tak, by nie urazić czytelnika, ale jednak zachęcić go do zgłębienia tematu. Pierwszym z poruszanych wątków jest wykorzystywanie ludzkich zwłok do specyficznych eksperymentów lub badań, na które oczywiście należy wyrazić wcześniej zgodę. Autorka wyruszyła w podróż po krematoriach, zakładach pogrzebowych, kostnicach oraz laboratoriach, by poznać prawdę o wędrówce po śmierci. Rozmawia z pracownikami tych miejsc, zadaje trudne pytania, przełamując równocześnie własne bariery. Okazuje się, że ciało może zostać wykorzystane na potrzeby zajęć anatomii na kierunkach medycznych, do weryfikacji wytrzymałości podczas testów samochodowych, jako naturalny nawóz dla roślin ogrodowych. W dalszych zakątkach świata może posłużyć jako skuteczna farmakologia lub po prostu pożywienie. Książka wprowadza w trudny, momentami kontrowersyjny, ale jednak fascynujący świat ludzkich zwłok.

Złota dziewczyna. Tajemnice. Tom 1

Są takie książki, od których ciężko się oderwać, a noc wydaje się zbyt krótka, by starczyło czasu na dokończenie jej treści. Jeśli uwielbiasz opowieści z gatunku literatury kobiecej, w których oprócz emocjonalności i dużej dawki solidnej literatury, cenisz sobie dreszczyk emocji i sporą ilość niedopowiedzenia, to „Złota dziewczyna. Tajemnice. Tom 1” Sophie Davis jest właśnie dla Ciebie. Autorka stawia swoich bohaterów w roli niemalże detektywów, którzy natrafiają na problemy i sytuacje wymagającego nagłego rozwiązania. Czytelnik podąża z nimi tą drogą, poszukując tropów i sygnałów, które mogłyby istotnie wpłynąć na rozwikłanie zagadki. Czy prawda jest tak oczywista?

Charakterystyka fabuły „Złotej dziewczyny. Tajemnice. Tom 1”

W książce przeplatają się losy dwóch bohaterów, którzy początkowo nie mają ze sobą nic wspólnego. Pierwszym jest Lara Kingsley otacza się pięknymi ludźmi i pięknymi przedmiotami. Jej najbliżsi to prawdziwy ideał, o jakim można pomarzyć. To samo można powiedzieć o trybie życia, jaki prowadzi oraz przyszłości, jaka może ją czekać, dzięki temu, co aktualnie posiada. Prawdziwa królowa Manhattanu prowadzi bogaty żywot, ponieważ odziedziczyła fortunę jubilerską, która zapewnia jej najwyższe standardy. Szczęście i pozorna idylla nie trwa jednak bez końca, ponieważ pewnego dnia wydarza się coś niespodziewanego. Kobieta znika bez najmniejszego śladu. W tym momencie pojawia się postać drugiego bohatera, Ravena Ferragamo, który postanawia wziąć życie we własne ręce i odmienić swój dotychczasowy los. Po skończeniu szkoły średniej decyduje się na roczną przerwę i pakuje swoje rzeczy. Jako kierunek docelowy obiera Waszyngton. Tak poważna decyzja przynosi jej jednak więcej korzyści niż mogłaby podejrzewać. Jasne postawienie kreski między przeszłością a teraźniejszością sprawia, że nabiera wiatru w żagle i czuje w sobie, nieodkrytą do tej pory, moc. W trakcie, kiedy poszukiwania  Lark są coraz bardziej intensywne, Raven znajduje jej pamiętnik. To początek pojawiających się tajemnic i próśb o pomoc, na które spróbuje odpowiedzieć. Nie będąc do końca świadoma, zostaje wciągnięta w epicentrum niepokojących wydarzeń. Pozornie niepodobne do siebie osoby, łączy w rzeczywistości dużo więcej niż tylko płeć. Co z tego wyniknie? Jaki będzie efekt wzmożonych poszukiwań? Jak naprawdę wygląda los Lark ? Z jakiego powodu zdecydowała o prowadzeniu sekretnego życia w cieniu tajemnic? I w końcu czy Raven uda się znaleźć odpowiedzi, które pozwolą rozwikłać zagadkę i uchronić ją samą przed losem kolejnej ofiary?